Pilliait

Pilliait on brändi nimi, mis on saanud alguse rahvamuusika pillide tootmisest. See ongi jäänud meie põhitegevuseks, millele on juurde lisandunud pillide parandus ja kool, kus saab õppida rahvuslikku puutööd ja pillide ehitust.

Pilliait valmistab Eesti ja naaberrahvaste pärimusmuusika ja rahvamuusika pille kasutades võimalikult palju ära ajaloolist kogemust liites sinna kaasaegseid võtteid puidu töötlemisel ja pillide akustika uurimustööde tulemusi. Muusikariist kannel, vähemalt arhailises vormis, on levinud üle terve Ida-Baltikumi maa-ala.  Eestlased tunnevad seda nimega kannel, soomlased nimega kantele  (ka kannel), saamid (laplased) nimega kadelas, lätlased nimega kokle, leedulased nimega kankles, ning loodepoolsed venelased (Novgorodi ja Pihkva ümbruses) nimega gusli.  Rahvusvahelises teadusmaailmas on levinud nimetus Baltic psaltery.
Meie valmistatud pillide nimistusse kuuluvad kannel, väikekannel, hiiu kannel (talharpa), Teppo tüüpi lõõts, karmoška, jauram, jne.

labakannel 7k1

Meie missiooniks on Eesti rahvakultuurile ja pärimusmuusika arengule ning levikule kaasa aitamine. Suurte entusiastidena oleme avanud blogi, kus kajastame oma igapäevaseid tegemisi ja podcasti, sest nii mõnigi kord on lihtsam rääkida kui kirjutada.

Kõik muusikainstrumendid on aastasadadega läbinud suure arengu. Oleme kindlad, et ka meie suudame anda panuse Eestis tuntud ja armastatud pillide arengule. 
Meie tehniliseks nõustajaks 2012 aasast suvest oli Andres Peekna, Ph.D, president Innovative Mechanics Inc, kes kõige muude tööde kõrval Ameerikas pühendas palju oma aega Eesti arhailise kandle teaduslikele uuringutele. Meil on hea meel, et Andres Peekna pühendas oma aega meile ja et  Pilliaida arendused baseeruvad tema teadustöödel.

Meie pillid sobivad muusikutele, lastele, õppijatele ja õpetajatele. 
Eesti rahvamuusika pille oleme müünud kõigile kontinentidele (va Antarktika).

Liitu meiega Facebook’is ja sul on meie tegemistest alati ülevaade.

Kommentar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.