Pilliait

Pilliait valmistab Eesti ja naaberrahvaste pärimusmuusika ja rahavamuusika pille kasutades võimalikult palju ära ajaloolist kogemust liites sinna kaasaegseid võtteid puidu töötlemisel ja pillide akustika uurimustööde tulemusi. Muusikariist kannel, vähemalt arhailises vormis, on levinud üle terve Ida-Baltikumi maa-ala.  Eestlased tunnevad seda nimega kannel, soomlased nimega kantele  (ka kannel), saamid (laplased) nimega kadelas, lätlased nimega kokle, leedulased nimega kankles, ning loodepoolsed venelased (Novgorodi ja Pihkva ümbruses) nimega gusli.  Rahvusvahelises teadusmaailmas on levinud nimetus Baltic psaltery.
Meie valmistatud pillide nimistusse kuuluvad kannel, väikekannel, hiiu kannel, Orffi instrumentaarium, jne.

labakannel 7k1

Meie missiooniks on Eesti rahavakultuurile ja pärimusmuusika arengule kaasaaitamine.

Kõik muusikainstrumendid on aastasadadega läbinud suure arengu. Oleme kindlad, et ka meie suudame anda panuse Eestis tuntud kandle arengule. Meie tehniliseks nõustajaks 2012 aasast suvest oli Andres Peekna, Ph.D, president Innovative Mechanics Inc, kes kõige muude tööde kõrval Ameerikas pühendas palju oma aega Eesti arhailise kandle teaduslikele uuringutele. Andres Peekna tegi mitmed väikekandled ja juhtis Ameerikas rahvamuusika ansamblit  Tuuletargad. Meil on hea meel, et Andres Peekna pühendas oma aega meile ja et  Pilliaida kandlearendused baseeruvad tema teadustöödel.

Meie pillid sobivad muusikutele, lastele, õppijatele ja õpetajatele. Laste muusikapillidele pöörame erilist tähelepanu valmistades paljusid Carl Orffi soovitatud pille, mis sobivad laste arendamiseks juba lastaias.

Liitu meiega Facebook’is ja sul on meie tegemistest alati ülevaade.

Kommentar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.